Október 10-e a Lelki Egészség Világnapja, melynek alkalmából a Szervó Mihály Általános Iskola tematikus napot szervezett „Olimpiai eszme” címmel. A jelenlévők átélhették az ókori Görögország szellemét, megismerkedhettek az antik görög történelemmel, földrajzzal, gasztronómiával, filozófiával, építészettel, kerámia művészettel, és részt vehettek az Olimpiai játékokban. Lehetőségük volt egy görög piacon körbejárni, illetve megtekinteni a korabeli görög hadsereget és hadvezéreket. A tematikus nap főszervezői a tornatanárnő, Dragana Gladić, és a történelem-tanárnő, Irina Balos Filep voltak. A szervezésbe besegítettek a többi tanárok és tanító nénik, és így a nap számos tantárgy – szerb nyelv, matematika, fizika, történelem, földrajz, biológia, technika és technológia, zene és torna – közötti korrelációját mutatta be.

A programot két diák vezette, akik Hérodotosz és Thuküdidész bőrébe bújtak. A tematikus nap különleges vendégei a nagybecskereki Uroš Predić Vegyipari-élelmiszeripari és textilipari középiskola (ruha modellező-technikus szak) két diákja volt, akik a tanárnőik segítségével bemutatták az akkori kor viseleteit