Дана 10. октобра се обележава Светски дан очувања менталног здравља и тим поводом је ОШ „Серво Михаљ“ организовала тематски дан – „Олимпизам“ током којег су присутни могли да осете дух Старе Грчке и да се упознају са грчком античком историјом, географијом, гастрономијом, филозофима, архитектуром, грнчаријом и да учетвују на Олимпијским играма. Могли сте да будете на грчкој пијаци, али и да видите праву грчку војску и војсковође. Организатори тематског дана су наставница физичког васпитања Драгана Гладић и наставница историје Ирина Балош Филеп. У организацији су им помогли и остали наставници и учитељице па је тако поменути дан представљао корелацију српског језика, математике, физике, историје, географије, биологије, технике и технологије, музичке културе и физичког васпитања.

Програм су водиле две ученице које су преузеле улогу Херодота и Тукидита.

Специјални гости тематског дана биле су и ученице Средње хемијско-прехрамбене и текстилне школе „Урош Предић“ из Зрењанина (смер моделари одеће) које су уз подршку својих професорки приказале одећу тога доба.