2021. október 7-én és 8-án iskolánk mindkét épületében könyvbemutatón vehettek részt az alsós diákok. Kovács Jolánka iskolakönyvtáros Rímes mesék (AB ART, Budapest, 2021) c. kötetét ismerhették meg a hangulatos író-olvasó találkozón, ahol Kónya Kovács Otília újságíró beszélgetett a szerzővel a meseírásról, a rímes mesékről, a mesék szereplőiről. A beszélgetésbe a gyerekek is bekapcsolódtak, és sok érdekes kérdést tettek fel a meseírónak. A központi iskola alsósai, Rúzsa Patrik, Polyák Patrik, Varga Réka, Bálint Dávid, Csordás Valentina, Kovács Nikolina; Bacsó Letícia, Lackó Ármin, Bodó Zalán; Kercsov Anetta és Dorozsán Dávid (Monić Lídia és Tóth Lendvai Heléna tanítványai) a kötetből három mesét adtak elő dramatizálva. A Szervó Mihály utcai épületben Halász Ádám és Tápai Hunor, valamint Hevesi Tímea és Molnár Albert (Asztalos Kornélia és Dorogi Erzsébet tanítványai) olvastak fel nagy átéléssel egy-egy rímes mesét. Ez az irodalmi találkozó alkalom volt könyvvásárlásra is, a Rímes meséket meg lehetett vásárolni a helyszínen.