Поштовани родитељи, на заједничком задатку очувања здравља и деце и одраслих неопходно је да се сви придржавамо мера заштита и правила понашања, посебно сачињених за период пандемије COVID-19

Родитељи треба свако јутро да провере телесну температуру својој деци пред полазак у  школу. Ученици не треба да долазе у школу уколико имају повишену телесну температуру и/или симптоме респираторне инфекције.

• Особе које доводе децу у школу/ /одводе децу из школе обавезно носе заштитну маску тако да покрива нос, уста и браду, не улазе у школу већ децу прате до улаза у школску зграду / капије школског дворишта где децу преузима учитељ /наставник. (Овде ће свака школа извршити корекцију, зависно од свог случаја)
  • Неопходно је да родитељи, законски заступници, особе које доводе децу у школу /  одводе децу из школе задржавају међусобну удаљеност од два метра.
  • Родитељи треба да обезбеде детету посебну флашицу са водом која ће бити само за његове потребе током боравка у школи.
  • Родитељ може паковати ужину или ће се определити за ужину у организацији школе.
  • Деца не треба да међусобно деле храну, воду и прибор за ужину.
  • Кад год је то могуће родитељи не треба да улазе у школу. Пожељно је да се комуникације са запосленима у школи обављају дигиталним путем ( телефоном, имејлом).

549-820 – централна зграда              548-840 Колонија           528-061 психолог/ Колонија

мејл:   osservo@osservo.edu.rs

• Када постоји потреба да родитељ уђе у школски објекат, онда је у обавези да правилно носи маску (тако да маска прекрива уста и нос), дезинфикује руке на улазу препаратом на бази 70 одсто алкохола, и пређе преко постављене дезобаријере за обућу.
  •  У случају када је у школском објекту родитељ, уз минимално задржавање размењује информације са запосленима у школи.
  • При свакој сумњи на постојање респираторне инфекције ученику родитељ ће бити одмах обавештен, а до доласка родитеља о детету ће се бринути неко од запослених у школи у посебној просторији / учионици одређеној за изолацију .
  • Све важније информације ( распоред часова и распоред звоњења…) биће постављене на сајту школе: osservo.edu.rs
  • Едукативни материјали и видео филмови о начинима и значају превенције COVID-19 биће постављени на сајт школе и на видљивим местима у просторијама школе.