Како би предстојеће божићне и новогодишње празнике учинили лепшим и радоснијим, ученици Основне школе „Серво Михаљ” из Мужље су и ове године решили да учине један леп гест.

Наиме, млади Мужљанци су током целе недеље припремали пакетиће пуна изненађења, након чега су током јучерашњег дана посетили насељено место Ново Милошево (на мађарском језику: Беодра) и својим вршњацима, који наставу похађају на мађарском језику, уручили дарове.

• Циљ наше посете јесте да деца, која живе у мањим срединама, осете да су битан део наше заједнице. Да нису заборављена и да њихови другари мисле на њих. Њихова радост и захвалност нам говоре да смо постигли жељени циљ. Наши ученици су познати по томе да воле да помажу другима – истакли су за наш портал наставници и директор ОШ „Серво Михаљ”, Атила Молнар, Ференц Габона и Ерне Варга.
    Након уручења поклона, ђаци из Мужље и Новог Милошева су присуствовали и свечаној миси.
  • Тивадар Борбељ