Ученици VIII3 са својим одељенским старешином Драганом Гладић, наставницом хемије и биологије Слађаном Мишић и уз помоћ наставника грађанског васпитања Огњена Цветковића организовали су тематски дан посвећен штетности конзумирања енергетских пића.

Анкетирали су ученике VII и VIII разреда о навикама конзумирања ових пића, пописали су и изучили састав енергетских напитака, вршили експерименте са одређеним састојцима (шећером и кофеином), упоређивали их са другим намирницама и закључивали о њиховој енергетској вредности и последицана за здравље. Активност је завршена прављењем здравих енергетских напитака од природних састојака. Гости на активности, па и учесници и дегустатори напитака били су ученици VII3. Резултати активности прошириће се и на ликовној култури стварањем плаката о штетности употребе енергетских пића, као и у раду са млађим ученицима и родитељима.