У току зимског распуста породица наших троје ученика претрпела је велику трагедију, јер им је у пожару изгорео стан у којем су живели. Породица Раду – Ферковић има укупно 4 деце, од којих су троје ученици наше школе( 3., 4. и 8. разред), док најмлађи дечак има 2 године.

Запослени у школи,  ученици и њихови родитељи, као и Католичка црква у Мужљи су показали висок степен хуманости и солидарности.
Овој породици је уручена помоћ у новцу ( нешто преко 80000 динара), као и у  књигама, школском прибору и гардероби, на чему  се породица захвалила.
Посебно похваљујемо шампионе хуманости: одељенске заједнице:
3-2 ( учитељица Индира Николић), 4-4 (учитељица Хелена Тот Лендваи) и 6-5 ( разредни старешина Розалија Варга), као и појединце: Лана Ајдуковић 3-1 и Урош Босиљковић 8-3.