Пресецањем славског колача ученици, учитељи, наставници и запослени у Основној школи „Серво Михаљ“ у Мужљи прославили су школску славу, Дан Светог Саве, којим се обележава успомена на српског просветитеља, утемељивача образовања, законописца и првог српског архиепископа из 13. века.

Након поздрављајућих речи Атиле Молнара, директора Основне школе, присутним родитељима, гостима, представницима православне цркве организована је свечана приредба, у оквиру које су рецитацијама, песмама и плесним тачкама наступили ученици нижих и виших разреда ове установе.

-Његове мудре мисли сматрају се и данас највишим етичким вредностима, јер Свети Сава нас учи: само онај који добро чини, може добром и да се нада, јер се у злу и лажима ништа вредно или дуготрајно не може изградити – истакао је директор школе у Мужљи.

У оквиру прославе, у фискултурној сали постављена је изложба ђачких радова са мотивом „Свети Сава“.

И овогодишњи кумови славе били су ученици првих разреда.

• Тивадар Борбељ