Зрењанинска група НПН (наставника природних наука) уз подршку Министарства заштите животне средине Републике Србије реализовала је ове године пројекат под називом ,,Наша природа – наша одговорност 2020“.

Циљ пројекта је било подизање свести локалне заједнице  о неповољном утицају инвазивних биљних врста у насељима и резерватима природе.

Рад се састојао из предавања и обука за теренски рад, самог теренског рада и самосталног мапирања присуства инвазивних врста биљака.

Учесници су били ученици основних школа из Зрењанина, Елемира, Тараша, Меленаца и Ботоша.

Сарадник на овом пројекту је и наша наставница биологије Гордана Стевановић, док је коаутор и организатор била Едита Сатлер. Похваљени ученици наше школе су: Лука Миладић, Михаило Бранков, Стефан Обрадовић и Павле Павловић.

Више о активностима Зрењанинске групе НПН и о овом пројекту можете сазнати на блогу zrenjaninskagrupanpn.wordpress.com